Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 12.12.2018 07:40:52 

TJ Spartak Trhové Sviny - oddíl kuželek

Úvod a historie
      Kuželna v Trhových Svinech a samotný oddíl kuželek má poměrně dlouhou historii. Dle dochovaných záznamů s výstavbou kuželny bylo započato dne 25.3. 1961 a byla kuželna dokončena dne 12.11.1963.  Oddíl byl ustaven 17.11.1963. Již v tomto roce se družstvo kuželek zapojilo do tehdejší "Krajské soutěže III. třídy" mezi oddíly, které již nejméně jeden rok hrají. V této soutěži hrálo již 7 družstev.  První mistrovský zápas na 100 hodů sdružených byl stanoven na konec listopadu 1963 v Trhových Svinech a družstvu trhovosvinenských kuželkářů se podařilo soupeře (Dynamo České Budějovice) porazit a získat tak první cenné body. K 15. lednu 1964 měl celkem 26 registrovaných členů a celkem 3 družstva A, B, C.
      V současné době je oddíl kuželek tvořen z cca 20 aktivních registrovaných členů + ostatní členové. Hráči jsou rozděleny dle soupisek do tří družstev A, B, C. Družstvo A hraje soutěž krajský přebor KP I., družstva B a C hrají soutěž meziokresní přebor OP. Všechny družstva aktivně reprezentují naše město na velmi dobré úrovni. Dále někteří úspěšní členové dále reprezentují oddíl kuželek na okresních a krajských přeborech, někteří dokonce až na republikové úrovni. Rovněž se hráči aktivně zapojují do různých kuželkářských soutěží, pohárů a memoriálů.
      Oddíl kuželek rovněž rozvíjí práci a péči o novou generaci hráčů, někteří z těchto členů se již aktivně zapojují do soutěží.
TOPlist